Türk-Rus Toplumsal Forumu Rusya Heyeti İstanbul Tanıtım Gezisi Mikro Vize Tarafından Gerçekleştirildi

 

Türk-Rus Toplumsal Forumu Rusya Heyeti Başkanı Sn. Eleonora Mitrofanova, Genel Sekreter Sn. Sergey Alexandrovich Markov, PhD Sn. Anton Afanasyev, Sn. Değerli Büyükelçimiz ve Bürokrat Ender Arat ile birlikte heyetin İstanbul tanıtım gezisi Mikro Vize tarafından gerçekleştirilmiştir. 

Ender Arat

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Özel Kalem Müdürlüğü'nü yapmıştır. Büyükelçi Ender Arat Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1973 yılında Dışişleri Bakanlığına girmiş ve Halep Başkonsolosluğu, Buenos Aires Büyükelçiliği, Brüksel’de AB Daimi Temsilciliği, Bonn Büyükelçiliğinde ve Büyükelçiliği açmak üzere Kişinev’de çalışmıştır. Daha sonra Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü (1996-1998), Budapeşte Büyükelçisi (1998-2002), Başbakan’ın Dışişleri Başdanışmanı (2002-2004), Dışişleri Bakanlığında Ekonomi ve Kültür İşlerinden sorumlu Müsteşar Yardımcısı (2004-2006) ve Madrid Büyükelçisi olarak görev yapmıştır. Haziran 2011 de emekliye ayrılmıştır.

Arjantin’in “Liyakat”, Macaristan’ın “Yüksek Liyakat” ve Avrupa’yı Teşvik İspanyol Grubu’nun “Altın Haç” madalyası sahibidir.

Ender Arat’ın Ocak 2016’da Tarihçi Kitabevi’nden çıkan “Türklere Güvendiler” adlı eseri bulunmaktadır.