rusya-isci-davetiye-rusya-vizesi

 

Ticari Davetiyesi olmayan yolcular için Rusya Ticari Davetiyesi Orjinal yada Elektronik Olarak Mikro Vize Tarafından Temin Edilmektedir. 

İşçi yani Çalışma vizelerde kalış süresi 3 Ay Tek Girişten - 3 Yıl Çok Girişe kadar periyodlar halinde alınan davet süresi kadar kalış ve resmi çalışma izini sağlamaktadır. İşçi yani Çalışma vizelerin üzerinde РАБОТА ПО НАЙМУ ibaresi yer almaktadır. 

Rusya'ya Çalışma yani İşçi olarak seyahat yapmak isteyen kişiler için orjinal yada elektronik davetiye gelmesi zorunludur. Davetiyeler Rusya Federasyonu Bakanlık (УФМС) onaylı olmak zorundadır. Rusya Federasyonu Bakanlık (УФМС) onayı olmadan gönderilen bütün davetiyeler geçersizdir ve Çalışma yani İşçi vizesi almak için yeterli değildir. 

Rusya Federasyonu Bakanlık (УФМС) onaylı davetiyeler çeşitli güvenlik kontrolleri yapıldıktan sonra onaylanmaktadır ve seyahat edecek kişinin seyahat geçmişi ve Rusya giriş-çıkışları önem teşkil etmektedir. Şayet kişi Rusya seyahatleri esnasında herhangi bir problem ile karşılaşmış ise davetiye onayını olumsuz etkilebilmektedir. Orjinal davetiye ile hemen başvuru yapılabilmekte olup elektronik davetiye Konsolosluk-Büyükelçilik onayından sonra işleme verilebilmektedir.