Rusya Vizesi Fotoğraf Özellikleri

 

Genel

Her vize başvurusu için fotoğraf aşağıda açıklandığı gibi çerçevesiz, yüzü tam olarak gösteren, renkli fotoğraf olmalıdır.
Fotoğraf en az altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.
Arka fonu beyaz olmalıdır.


Fotoğraf Boyutu
Her vize başvuru sahibinin ilettiği fotoğrafa aşağıdaki boyutlarda olmalıdır: 

Baş çerçevenin tam ortasında olmak üzere 35mm x 45 mm - 45mm x 60mm yada 50mm x 60 mm
Baş yaklaşık olarak 30mm - 35mm - 40 mm uzunluğunda olmalıdır (saçın üst noktasından, çenenin en alt noktasına olmak üzere ölçülür).


Fotoğraf Görünümü 

Fotoğraf vize başvuru sahibinin fotoğraf makinesine doğrudan baktığı tam yüz önden görünüş olmalıdır.
Yüz fotoğraf alanının yüzde 70-80'nini kaplamalıdır.
Fotoğraf renkli OLMALI ve sadece BEYAZ ya da açık bir zemine sahip olmalıdır. Koyu, kalabalık ya da desenli arkaplana sahip fotoğraflar kabul edilmeyecektir
Genel olarak, yüz ve saç dahil başvuru sahibinin başı başın üst kısmından çene ucuna kadar yukarıdan aşağıya ve saç çizgisinden yandan yana kadar görünmelidir. Kulakların görünebilir olması tercih edilmektedir
Yüzü maskeleyen güneş gözlükleri ve diğer eşyalar, tıbbi nedenlerden dolayı gerekli olmadığı sürece kabul edilmez (örneğin, göz bandı).
Yeterli tanımlanmayı engelleyen geleneksel bir yüz maskesi ya da tül/başörtüsü takan bir kişiyi gösteren bir fotoğraf kabul edilmez.


Not : Bu talimatlara dikkatli bir şekilde uyunuz. Sunulan fotoğrafın bu gereklilikleri karşılamaması, başvurunuzun eksik olarak değerlendirilmesine sebep olacaktır.