Rusya Voucher Belgesi

 

Rusya Voucher Belgesi Nedir?

Rusya Barkodlu Voucher Belgesi ve Garanti Mektubu Orjinal Olarak Mikro Vize Tarafından Temin Edilmektedir. 

Rusya Voucher Belgesi yolcunun seyahatini onaylayan belgedir.Turistik amaçlı Rusya Federasyonu’na seyahatte bulunacak kişilerin vize başvurularında ve seyahatleri esnasında, Rusya Tur Operatöründen Onaylı Islak Kaşe ve İmzalı düzenlenmiş Voucher Belgesi ve Garanti Mektubu sunmaları gerekmektedir. Rusya Voucher Belgesi ile birlikte Garanti Mektubununda ibrazı zorunludur. Ayrıca, Rusya’ya gezi tarihlerine uygun gidiş-dönüş uçak biletinin sunulması önemlidir. 

Rusya’ya turistik amaçlı seyahat edecek kişilerin, Rusya hudut kapısından geçiş esnasında, seyahat amacını doğrulayan belgeleri; davetiye, sözleşme, turist kabul belgesi, onaylı voucher aslı, gidiş-dönüş uçak biletleri, davet eden kuruluş veya kurumların telefon ve adresleri v.s. yanlarında bulundurmaya mecburidir.

Rus sınır polisleri geçerli ve amaca uygun vize olsa dahi giriş yapacak kişilerden; otel rezervasyon ve onaylı voucher, dönüş uçak bileti, yabancı turisti kabul edecek garanti belgesi, arkadaş ziyareti gibi gereken hallerde davetiye örneği, iş veya çalışma sözleşmesi, çalışma izni gibi vize alınırken Konsolosluğa verilen belgeleri göstermelerini talep edebilmektedirler. Yolcuların Rusya’ya girişleri sırasında sözkonusu belgeleri beraberlerinde bulundurmaları gerekmektedir.

İlgili Haberimiz İçin Tıklayınız.